11
Nis
2016

Linkedln Uygulaması Nedir?

Son yıllarda birçok şahıs ve şirket tarafından kullanılan Linkedln uygulaması, eleman arayan şirketler ve iş arayan kişiler için oldukça faydalı bir uygulama. Ayrıca tüm profesyonel kişi ve şirketlerin rahatlıkla bulunmasına ve iletişim kurulmasında faydalı olduğu için de diğer kariyer sitelerine göre şirketler tarafından daha çok tercih ediliyor.

linkedin

linkedin

Üstelik kullanıcı sayısı son verilere göre 150 milyonu aşmış durumda. Dolayısıyla diğer kariyer sitelerinden farklı olarak hem sosyal hem de iş paylaşımı sitesi olan Linkedln’de iyi bir profil hazırlamak ve etkili sonuçlar almak için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Uygulama Nasıl Kullanılıyor?

Linkedln uygulaması, yalnızca sosyal amaçla kullanılmadığı için hazırlanacak profil bilgileri aslında kişinin bir nevi sosyal Cv’si oluyor ve bu sayede bulunmak kolaylaşıyor. Dolayısıyla kişinin profilinde bilgilerini ve tecrübelerini net bir şekilde paylaşması gerekiyor. Ayrıca iş arayanların mutlaka çalışmak istedikleri şirketleri veya iş alanlarını takibe alması gerekiyor. Bunun dışında diğer üyelerle etkin bir iletişim kurup aktif olmak da oldukça faydalı olabiliyor. Hatta iş alanlarına ait bazı aktif gruplara katılmak da etkili sonuçlar almak açısından önemli bir püf nokta.

linkedin kullanımı

linkedin kullanımı

Linkedinde bulunan ‘’Tavsiye’’ kısmı ise, özellikle iş arayanlar için can alıcı bir bölüm. Çünkü bu sayede eski işveren tarafından tavsiye ediliyor olmak kişiyi bir adım daha öne geçiriyor. Dolayısıyla bu bölümü mutlaka kullanmak gerekiyor.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir