28
Haz
2015

Güzellik ve Makyaj Ayrı Düşünülemez

Yeryüzünde bir cümleyle sınırlandırılarak ifade edilemeyecek tek bir kavram vardır ki, o da güzelliktir. Her insana göre değişebilen bu kavram, kimine göre yüz güzelliğidir, kimine göre bir bütün olarak bakıldığında hoşunuza giden manzaradır.

güzellik ve makyaj

güzellik ve makyaj

Doğru Makyaj Yapıyor musunuz?

Çevrenize baktığınızda kozmetiğe olan düşkünlüklerine rağmen kadınların bile artık doğal olandan yana olduğunu göreceksiniz. Evet, hala kozmetiğin sonsuz dünyasından elbette faydalanıyorlar ancak gereksiz dokunuşlar yerine doğal görüntüden uzaklaşmadan müdahalelerde bulundukları için doğal güzellikleri ön plana çıkıyor. Güzellik ve makyaj denildiği zaman gün içinde bile koyu renk göz makyajı yapmak ya da gereğinden fazla renklendirilmiş yanaklar akla gelmemelidir.

güzellik ve makyaj

güzellik ve makyaj

Zaten makyajın başlı başına çağrıştırdığı anlam sebebi ile yüzünüzdeki her bölgeyi bir şeyler sürmeniz gerekmez. Gün içinde gözlerinizi belirginleştirmek için bir rimel, eğer yüzünüz soluk görünüyorsa ten renginize yakın olan şeftali tonlarında bir allık ve hafif bir dudak parlatıcısı ile hem sağlıklı görünürsünüz hem de doğal. Bu tarz uygulamalara gizli makyaj denilmesinin sebebi budur, yani makyaj yapmanıza rağmen son derece doğal görünürsünüz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir