10
Tem
2017

Gün Boyu Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

İş hayatı ya da sosyal hayata gün sonu vakit ayırmak zorunda kalma sebebiyle bazı zamanlar gün boyu aynı makyajla gezmek söz konusu olabiliyor. Tabi belli bir saatten sonra makyajın akması, silinmesi, canlı görünümünü yitirmesi gibi sorunlar ister istemez meydana geliyor. Birkaç tüyo sayesinde daha uzun süre tazeliğini koruyabilen makyaj yapmak mümkündür.

makyaj

makyaj

Tüm gün yüzde makyajın kalması demek, gün boyu cildin nefes alamaması ve yorulması demektir. Cildin bu yorgunluğunu telafi edebilmek için öncesinde cilde güzel bir bakım uygulamak gerekir. Kirlerden arınmak adına temizlenen cildin, ölü deriden arınması için peeling yapılmalıdır. Ardından arınmış gözenekleri hava alan yüze, özel nemlendirici uygulanır. Bu aşamalar sonraki uygulamaların daha kalıcı ve daha pürüzsüz olması için gereklidir.

Makyajın Kalıcılığını Arttırmak İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Tüm bakımı yapılmış yüzde makyajın sabitlenmesinde kaliteli bir yüz bazına ihtiyaç vardır. Yüz bazları aynı zamanda uygulama kolaylığı sağlamada ve makyajın doğal görünüm kazanmasında etkilidir. Yüz bazı uygulandıktan sonra kalın bir tabaka olmamak kaydıyla fondöten sürülmelidir.

kalıcı makyaj

kalıcı makyaj

Uzun süre kalıcı seçenekleri olan ürünlerden bulundurmak bu tip hazırlıklarda inanılmaz çözümler sunar. Kapatıcı yardımıyla cilt lekeleri de yok edildikten sonra göz makyajında ilk adım fardır. Farların toz veya mat olan çeşitleri kısa süreli dayanıklılık gösterir. Suya dayanıklı rimel çeşitleri daha uzun süre dayanıklı olur. Rimel uygulamasında çok sık kat geçmek sonrasında gözaltında rimel döküntüsü oluşmasına yol açar. Son sabitleme için de makyaj sabitleyici spreyler en etkili sonucu verir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir