12
Tem
2017

Bu Besinler Beyin Yorgunluğunu Önlüyor!

Gün içerisinde beyninizi fazla yoruyor olmak gece uyuyamamanıza ve yaşamdan zevk alamamanıza neden oluyor olabilir. Yaşamsal faaliyetlerinizi yerine getirirken beyin yorgunluğunun sizi isteksiz hale getirmesine izin vermemek için mucize besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Beslenme şeklinizde yapacağınız iyi yönlü değişiklikler sadece beyin yorgunluğundan kurtulmanıza olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanız için de bir iyilik yapmanıza fırsat vermiş olur.

beyin

beyin

Beyin Yorgunluğuna Karşı Mucize Besinler

Balık sevmiyor olabilirsiniz, ama beyniniz için balık yemeğe mecbursunuz. İçeriğindeki yoğun Omega 3 sayesinde beyin gelişimi üzerinde büyük etkiler sunan somon, sofralardan eksik edilmemesi gereken bir besin. Haftada 3 kez balık tüketmek, daha güçlü bir beyine sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.

Karanfil de beyin yorgunluğu üzerinde mucizevi etkilere sahiptir. Gün içerisinde kafanızı toplayamadığınız anlarda sadece bir karanfil çiğnemek bile hem kendinize gelmenize hem de iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Özellikle önemli bir toplantı öncesinde mutlaka bir adet karanfil çiğnemeye özen göstermelisiniz.

karanfil

karanfil

Beyninizi daha dinç hale getirmek için her gün düzenli olarak tüketmeniz gereken besinlerden biri de bademdir. Günde 10 adet badem yemek, daha güçlü bir hafızaya sahip olma şansı tanır. Bir adet elma da hem zihnin açılmasına hem de enerjinizin yerine gelmesine izin verecektir. Elmanın en iyi uyku açıcılardan biri olduğu da unutulmamalıdır. Elma gibi ananas da aynı etkilere sahip meyvelerden biridir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir