25
May
2018

Gizli Şeker Nasıl Anlaşılır?

Gizli şeker hastalığı günümüzde pek çok insanın başına gelen bir hastalıktır. Genç veya yaşlı her türlü insanda görülebilen bu hastalık insanların yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkilemeye başlayabiliyor. Vücudunuzda gizli şeker olup olmadığını anlayabilmek için ise muhakkak bir uzman tarafından muayene edilmeniz gerekiyor. Erken teşhis edilen bu hastalığın tedavisi de kısa sürede yanıt verebiliyor.

gizli şeker

gizli şeker

Gün içerisinde kendinizi sürekli tatlı yemek isterken buluyorsanız ve yedikten kısa bir süre sonra tekrar tatlı yemek istiyorsanız bu bir gizli şeker belirtisi olabilir. Sık sık acıkmak ve tokluk hissine zor ulaşmak da gizli şekere işaret ediyor olabilir. Hızlı almak ya da vermek gibi durumlar da gizli şeker belirtileri arasındadır.

Erken Teşhis Önemli

Gündüz saatlerinde enerjiniz düşüyor ve uykunuz geliyor ise, stresli ya da gergin hissediyorsanız gizli şekerinizi kontrol ettirmeniz gerekebilir. Hayatınızı yaşarken ya da gece yatarken çok sık terliyorsanız, bununla birlikte kendinizi daima yorgun, bitkin ve halsiz hissediyorsanız gizli şeker riskinden söz edilebilir.

şeker

şeker

Ruh hali değişiklikleri de gizli şekere işaret edebilir. Başladığınız bir işten kısa bir süre sonra sıkıldığınızı hissediyorsanız bu durum gizli şeker belirtisidir. Aşırı su içmenize rağmen ağız kuruluğu yaşayanların da gizli şeker riski mevcut olabilir.

Bu belirtileri sık sık yaşıyorsanız vakit kaybetmeden bir doktora gözükmeniz erken teşhis ve tedaviye etkisi açısından önemli olacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir