27
May
2018

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Bitkisel yağlar arasında en çok cilde faydası olanlardan bir tanesi de kakao yağıdır. Kakao yağı kakao ağacının çekirdeklerinden meydana geliyor. Soluk sarı renginde bal yenilenebilir olan kadar üretilen bu yağın en bilinen özelliği ciltte bronzlaştırıcı etkisinin olmasıdır. Bu yüzden de özellikle yaz tatillerinde insanların bronzlaşmak için tercih ettiği yağdır. Fakat kakao yağı sadece bronzlaştırmaz. Buna ek olarak bambaşka faydaları da vardır. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza kakao yağının farklı faydalarını anlattık.

kakao yağı

kakao yağı

Kakao Yağı İle Cildinizi Besleyin

Kakao yağında antioksidan bulunduğu için cilt bakımı ile ilgili tüm konularda oldukça etkindir.Özellikle yüz ve vücut güzelliğini çok büyük faydaları bulunur. İçeriğinde bulunan E vitamini cildi besler ve doğal bir parlaklık ve esneklik kazandırır.Yani kakao yağı sayesinde cildinizi yenilenir. Tam bir antioksidan kaynağı olduğu için yaşlanma belirtilerini geciktirmesi ile ünlüdür. Aynı zamanda daha nemli ve yumuşak bir cilde sahip olursunuz. Bu yüzden kuru ve hassas cilde sahip kişilere kakao yağı kullanması şiddetle tavsiye edilir.

yağ

yağ

Ayrıca bir başka faydası da güneş yanığına iyi gelmesi. Güneş yanığı sonrasında ciltteki kuruluğunun ve ağrının giderilmesinde oldukça etkili olur.Yaraların iyileşmesinde etkindir. Bu yüzden cildinizde yara oluştuğunda kakao yağı sürebilirsiniz.Hem bölge yumuşatır, kaşıntı varsa kaşıntıyı alır.Aynı zamanda dudakları nemlendirir, çatlamaları engeller. Bu yüzden kışın daha dolgun ve pürüzsüz dudaklar için kakao yağı kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir