13
May
2018

Doğumu Kolaylaştıran Öneriler

Kadınların büyük bir kısmı bebek sahibi olmak isterken diğer bir yandan ise gebelikten korkuyorlar. Bu korku kimilerinde öylesine büyük bir hale geliyor ki bebek dünyaya getirmenin önüne geçebiliyor. Halbuki anne adayları bu aşamada kendi kendilerine yapabilecekleri şeyler ile doğum sürecini kolaylaştırabilirler.

doğum

doğum

Kendinizi Doğuma Hazırlayın

Her bir hamilelik deneyiminin kendine özgü durumları bulunmaktadır. Dolayısıyla daha öncesinde hamilelik yaşanmış olması önemli değil, her bir gebelik konusunda anne adayının kendine ve hamileliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu dönemde çevreden duyulan korkulu hikayelere ise kulak tıkanmalıdır.

Doğum Öncesi Gevşeme Egzersizleri Yapmayı İhmal Etmeyin

Fizyolojik ve psikolojik değişimlerden sonra ortaya çıkan kas gerginliği, doğum yapmayı da zorlaştırır. Dolayısıyla doğum öncesinde bu konu ile alakalı verilmekte olan eğitimlerde öğrenilecek olan nefes egzersizleri sayesinde pelvis kaslarının kontrol edilmesi çok daha kolay olacaktır. Bu sayede özellikle de doğuma çok kısa bir süre kala kadınlar kaslarını doğru şekilde kontrol etmeye başlaması ile beraber doğumun zorlaşmasına neden olan etkenlerin büyük bir kısmı başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olacaktır.

doğum kolaylaştırma

doğum kolaylaştırma

Doğum Öncesinde Her Bir Ayrıntının Üzerinde Durun

Genelde annelerin büyük bir kısmı doğum öncesinde her bir detayın üzerinde durduğunu düşünürken unuttukları şeyler ile karşılaşıyorlar. Böylesi durumların olmasını engellemek adına ise hangi hastanede doğumun yapılacağı, kimin geleceği, nelerin götürüleceği gibi detayların üzerinde durulmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir