07
May
2018

Diyette Mutfağınızda Bulundurmanız ve Bulundurmamanız Gerekenler

Diyete başlama kararı aldığınız zaman ilk yapacağınız işlem mutfağınızı temizlemek olmalı. Diyet sırasında istemsiz olarak buzdolabına yönelir ve bir şey yeme ihtiyacı hissedersiniz. Bunun önüne geçmek için mutfağınızda sizi cezbeden yiyecek ve içecekleri yok etmeniz olacaktır.

diyet listesi

diyet listesi

Diyet Yaparken Mutfağınızda Neler Bulunmalı

Yeşil çay, zerdeçal ve zencefil için kesinlikle bir köşe ayırın. Metabolizmayı hızlandırdığı gibi toksinlerinizi de atmanızı sağlar. Çabuk acıkıyorsanız mutlaka bol yoğurt tüketin ve içine tarçın ekleyin. Un, şeker, tuzu ise diyet süresi boyunca mutfağınızdan uzaklaştırın. Kek, hamur işi, kurabiye ve diğer karbonhidratlı gıdalardan ise uzak durmanız gerekir.

Tarçın, maydanoz, greyfurt ve portakal da mutfağınızda yer almalı. İşlenmiş gıdalardan olan sosis, salam ya da bu tarz ürünleri ise kesinlikle mutfağınıza sokmayın. Tavuk ve hindi göğsünü tercih etmeli, aşırı kırmızı et tüketiminden kaçınmalısınız. Buzdolabınızın üzerine zayıf fotoğrafınızı yapıştırırsanız sizi motive eder. Gün içinde tüketeceğiniz gıdaların listesini de ekleyebilirsiniz.

diyet

diyet

Yumurta, yoğurt, sebze, lor peyniri, bakliyatlar, tam tahıllı ekmekler ve beyaz et sizin vazgeçilmez listeniz olmalı. Asitli içecekleri, kremalı içecekleri, hazır meyve sularını ise şimdiden mutfağınızdan uzaklaştırın. Diyetten iyi bir sonuç almak istiyorsanız bazı besinlerden ödün vermeli ve iradenizi bu şekilde kontrol altına almalısınız. Mutfağınıza sağlıklı gıdaları aldığınız zaman hayat düzeniniz haline getirir ve kilonuzu her zaman muhafaza edersiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir