18
Eyl
2014

Düğün Davetiyesi Seçiminde Dikkat Edilecekler?

Düğün hazırlıkları yapan çiftlerin en çok önem verdiği konulardan biri olan düğün davetiyesi seçimi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Tek taraflı seçimler her ne kadar kolay olsa da ortak bir karar verileceği için hem gelin tarafının hem de damat tarafının ailelerinin de fikirleri alınmak zorundadır.

Düğün davetiyelerinde en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise düğün tarihi ile davetiyenin bir uyum içerisinde olmasıdır. Örneğin; düğün bahar aylarında ise çiçekli desenlerin veya renkli tasarımların kullanıldığı davetiyeler daha ilgi çekici olacak ve beğenilecektir. Aksi takdirde düğün sonbaharda ise daha koyu renklerin kullanılması daha uygun olacaktır. Mevsimlerin yanı sıra düğünün yapılacağı salonun renkleri ile uyumlu davetiye seçimi de yine hoş bir görüntü meydana getirecektir.

Düğün davetiyesi

Düğün davetiyesi

Davetiye seçimi tamamlandıktan sonra sıra içine yazacağınız davet sözlerine geliyor. İsterseniz sade bir davet yapabilirken isterseniz de esprili sözler ile davetiyenizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Şekerli Düğün Davetiyeleri

Düğünün her aşamasının en iyi şekilde olmasını isteyen çiftlerin özellikle düğün davetiyesi konusunda hassas olduğunu söylemek mümkündür. Sade bir düğün davetiyesi seçmek yerinde daha kaliteli ve ilgi çekici bir davetiye yaptırmak isteyenlerin ilk tercihi şekerli düğün davetiyeleri oluyor. Şekerli düğün davetiyesi diğer davetiye modellerine göre daha pahalı ve zahmetli bir üründür. Bu yüzden yapımı da normal davetiyelere göre daha fazla zaman alabilir.  Bu durumlar göz önünde bulundurularak davetiye siparişi daha erken yapılmalı ve aksilik çıkması engellenmelidir.

Davetiyeler hazırlandıktan sonra en az 2 hafta önce dağıtılmalı ve eşe dosta haber verilmelidir. Düğün davetiyenizin şekerli olduğunu gören çevrenizin düğün tarihinizi unutması mümkün olmayacak ve saklayacakları güzel bir anı olarak kalacaktır. En güzel düğün davetiyelerini müşterilerine sunan https://www.sedefcards.com/urunleradresini inceleyebilir ve erkenden siparişlerinizi vererek davetiyelerinizi bastırtabilirsiniz.

 

 

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir