09
May
2018

Akupunktur Kısırlığa Çözüm Sağlıyor mu?

Akupunktur işlemi, hastaların vücutlarının sağlık durumlarını dengeleyebilmek için basınç noktalarının uyarılmasını sağlayan eski bir tıbbi işlemdir. Günümüzde en yaygın akupunktur yöntemleri arasında vücudun belirli bölgelerine iğne yerleştirilerek uygulandığı akupunktur yöntemi bulunuyor. Bu uygulama Çin ve Asya ülkelerinde 3000 yıldan uzun bir süredir yapılıyor.

Kısırlık, kronik ağrılar, sigara bağımlılığı, tiroid rahatsızlıkları, migren ve daha pek çok farklı hastalığın tedavisi için insanlar akupunktur yaptırıyorlar. Yeni yapılan araştırmalara göre ise akupunkturun kısırlık tedavisinde daha da işe yarar hale geldiği belirtiliyor.

akupunktur

akupunktur

Tıbba göre, kısırlığın sebepleri arasında polikistikoversendromu, yumurtalık düzensizliği ve hormon dengesizliği gibi sebepler yer alıyor. Polikistikoversendromu, kadınların yumurtalıklarında yüksek düzeyde erkek hormonu üretilmeye başlandığı zaman ortaya çıkıyor. Hormonlar yumurta üretimi üzerinde dengesizliğe yol açarlar.

En Az 3 Ay Tedavi Şart

Rahim üzerindeki mukus zarını meydana getirmekte olan endometriyon ise üreme organlarına eşit miktarda kan akışı sağlanmasını sağlar. Zarın içindeki döllenmiş yumurtanın gelişimi de böylelikle daha kolay bir hale gelir.

akupunktur tedavi

akupunktur tedavi

Akupunktur ile bu düzen içerisinde yaşanan sorunlara ve kısırlığa çözüm üretilebilmektedir. Ancak akupunktur ile kısırlığa çözüm üretebilmek için zamanlama son derece önemlidir. Başarılı bir tedavinin ise en az 3 ay kadar sürmesi gerekmektedir. Kadınların hormonlarının adet döngüsünün her haftasında ayarlanması sebebiyle terapistler de en az 12 tedavi önermektedir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir