12
Ara
2015

Çocuğunuz Yemek Yemiyor mu?

Çocuklarınızın özellikle ilk 6 aylık dönemeci geçtikten sonra ek gıdalara başlaması ile birlikte yeme sıkıntıları da ortaya çıkabilir. Hal böyle olunca da, annelerin işleri oldukça zorlaşıyor.

yemek yeme alışkanlığı

yemek yeme alışkanlığı

Yemek Yedirmenin Birçok Yöntemi Vardır

Annelerin her zaman çocukları ile empati yapmaları önemlidir. Bu her durumda olduğu gibi yemek yeme konularında da geçerlidir. Şöyle düşünebilirsiniz, yaklaşık 6-7 aydır anne sütü ile besleniyor, sıvı gıdalar ve elbette tadına bayıldığı besinler tüketiyor. Şimdi birden sebzelere geçiş yaparken mutluluktan havalara uçmasını beklememek gerekir. Fakat yedirmekten vazgeçin anlamına da gelmiyor. Tam tersine farklı ve akılcı yöntemler ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

çocuklarda beslenme

çocuklarda beslenme

Bu konuda annelerin en sık yaptığı hata baskıcı bir tavır sergilemektir. Bir yerde siz onunla inatlaşırsanız o da sizinle inatlaşacaktır. Bırakın kontrolün kendisinde olduğunu hissetsin. Böylece yemesi daha kolay olacaktır. Bir de ona kendi yemeğini yemesi için eğlenceli kaşıklar ve tabaklar sunun. Bu ona oyun gibi gelirken, bir yandan da kendi kendine yemek yeme becerisinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir