15
Şub
2016

Ciltteki Kırışıklıklara Özel Maskeler

Ciltteki kırışıklıklar, insanların yaşlı görünmesine neden olur. Özellikle bayanlar için tam bir kabustur. Bu yüzden piyasa da satılan birçok ürün bulunur. Bu ürünlerin çok azı etkili olsalar da birçoğu var olan durumu daha da kötüleştirir.

maske

maske

Piyasadan satın alacağınızı ürünleri kullanabileceğiniz gibi kendinizde bazı doğal ürünlerden cilt bakım maskesi yapabilirsiniz. Özellikle cilt problemlerine özel hazırlayacağınız maskeler sayesinde, kırışıklıklarınız sorun olmaktan çıkacaktır.

Kırışıklık İçin Doğal Maskeler

Evdeki doğal malzemelerden hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde birçok cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Kırışıklık için maskeler, hazırlanması kolay ve kimyasal etkisi bulunmayan maskeler olacaktır.

Yumurta akı ve çiçek balı ile hazırlayacağınız maskeyi yüzünüzde 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra yüzünüzü bol ve soğuk su ile yıkamanız gerekir.

cilt maskesi

cilt maskesi

Soyulmuş bir elma ve üç kaşık süt kaymağı ile harika bir cilt maskesi hazırlamanız mümkündür. Karışımı cildinize sürün ve temiz bir bezle bandajlayın. On dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzü ılık bir su ile temizleyin. Kırışıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir