09
Eki
2019

Cilt için Buhar Uygulaması Evde Nasıl Yapılır?

Cildin kendini yenilmesi için ölü hücrelerden arınması gerekir. Bu işlem için peeling tercihine yer açabilirsiniz. Hazır olarak satılan farklı kozmetik markalarına ait olan peelinglere içinde sizin için en uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra şeker ya da karbonat ile hazırlanmakta olan peeling tercihlerine de yer vererek cildinizde derinlemesine bir temizlik gerçekleştirmeniz mümkün.

cilt temizliği

Cilt için gerekli olan aslında gözeneklerin açılarak içindeki kirin çıkmasıdır. Bu anlamda sıkıntı yaşıyorsanız peeling tek başına yeterli sonuç vermez. Bu aşamada ise buhar uygulamasında yer vermeniz önerilir. Güzellik merkezlerinde sıklıkla yer açılan buhar uygulamasını evinizde de uygulayarak gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sıcak su ve cildiniz için gerekli olan bazı sebzeleri de ekleyebilirsiniz. Bunlar arasında maydanoz, taze nane, salatalık gibi sebzeler genellikle en çok tercih edilenler oluyor.

Uygulama Ne Şeklide ve Ne Kadar Süre ile Yapılır?

Suyun kaynaması sonrasında arzu ettiğiniz sebze ya da meyveleri suya atabilirsiniz. Bir havluyu başınıza koyarak su buharına yüzünüzü tutmanız yeterli. Kısa sürede su damlacığı yüzünüzde oluşacaktır. Bir pamuk ile temizleyip sonrasında tekrar uygulama yapın. İşlemde tek su da kullanılabilir. Uygulamayı haftada bir kez yapmanız önerilir. Buhara yüzünüzü verirken gözlerinizi kapatmanız ve aşırı sıcak olmayan bir su buharında işlemi gerçekleştirmeniz özellikle tavsiye edilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir