15
Eki
2014

Çayın Posasının Pek Çok Faydası Var

Ülkemizin simgelerinden olan ve hemen herkes tarafından sürekli tüketilen çay ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir araştırmanın sonuçları yayınlanmasın. Fazla tüketiminin insan sağlığı üzerine olumsuz etkileri hemen hepimiz tarafından bilinen, ancak aşırıya kaçmadan tüketildiğinde ve doğru demlendiğinde insan sağlığı açısından çeşitli yararlarının olduğu da araştırmalarla ortaya konuyor.  Bununla birlikte çayın tüketilmesinin ardından demlikte kalan çay posası, birçok faydalı işte kullanımı oldukça eski zamanlardan beri uygulanmakla birlikte, günümüzde eşsiz işlevler yerine getirmeye devam ediyor.

Çay Posası

Çay Posası

Çay Posasını Nerelerde Kullanabiliriz

Gözde aşırı çapaklanma, göz batması ve kronik olmayan göz rahatsızlıklarında demlikte kalan ılık çay ile yapılan göz banyosunun işe yaradığını birçoğumuz bilir, saçların canlı ve parlak görünmesi için banyodan sonra durulanma suyu olarak kullanılması halinde, saçlarınız hiç olmadığı kadar parlak görünecektir.

Kuru Çay

Kuru Çay

Demlikte kalan ılık çaya her gün yatmadan önce ayaklarınızı 10 dakika kadar bekletirseniz, ayak kokusu sorununuzun ortadan kalktığını göreceksiniz. Boğaz ağrılarında ve ellerdeki çıkmayan soğan kokularında da kullanabileceğiniz çay posası, buzdolabınızdaki kötü kokuları alması içinde posanın kurutularak üzeri açık bir kap içerisinde dolabınız konularak etkili bir şekilde kullanılabilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir