11
Haz
2021

Amigurumi Bebek Nasıl Yapılır?

Oyuncaklar çocuklar için çok önemlidirler. Yalnızca çocuklar için değil her yaştan insanın büyük ilgi ve sevgi gösterdiği oyuncaklar her geçen gün değişime uğrarlar. Günümüzde birçok oyuncak çocukların sağlığı için zararlı olan maddelerden yapılır bu nedenle de aileler tarafından çok fazla tercih edilmezler. Amigurumi bebekler ise son derece sağlıklı ve içerisinde herhangi bir kimyasal maddenin bulunmadığı bebeklerdir. Yeni doğmuş olan çocuklardan itibaren tüm çocukların ilgisini çekerler. Çok yumuşak olmaları ve zarar verecek hiçbir parçasının olmamasından dolayı da aileler tarafından çok güvenli bir oyuncak olarak görülürler. Birçok kişi amigurumi oyuncakları kendileri yapabilirler bu nedenle de nasıl yapıldığını merak ederler. Çok zor olmamasına rağmen el yeteneği gerektiren bu oyuncaklar emek sarf edilmesi durumunda evde kolaylıkla yapılabilir. Birçok kişi amugurimi bebek nasıl yapılır ve nedir bilmiyor olabilir. Peki ama amigurumi bebek nedir?

Amigurumi Bebek Nasıl Yapılır

Amigurumi Bebek Nedir?

Son zamanlarda çok yaygın olarak gördüğümüz ve aileler tarafından çok sık tercih edilen amigurumi bebek nedir ve nasıl yapılır hemen öğrenelim. İlk olarak amigurumi bebek herhangi bir fabrika ürünü değildir. İçerisinde kimyasal olan hiçbir madde olmayan ve çocuklara zarar verebilecek parçası bulunmayan bir oyuncaktır. Bu oyuncak tamamen örülmüş bir şekilde yapılır örgü tığı veya sık iğne ile gerçekleştirilir. Aslına bakarsanız el yeteneği gerektiren bir sanattır diyebiliriz. Birçok farklı ipten yapılabilen ancak önemli olan kriterin çok ince ipler olmadığı amigurumi bebekler en çok tüysüz ve pamuklu yünlerden yapılır. Dayanıksız ve kolay kopan ipler oyuncağın kullanım süresini azaltır. Uzun vadeli olarak bir oyuncak istiyorsanız dayanıklı ipler kullanmalısınız.

Amigurumi Bebek Yapımının Püf Noktaları

Amigurumi bebekler genellikle küçük yaştaki çocukların zarar görmeden eğlenceli vakit geçirmeleri için kullanılır. Yalnızca küçük yaştaki çocuklar değil yetişkinlerde bu bebeklere karşı büyük bir sevgi duyarlar. Her yaştan kişinin dikkatini çeken bu bebekler evde bazı püf noktalar sayesinde yapılabilirler. Amigurumi bebek yapımının püf noktaları nedir bunu anlatmadan önce bu bebekleri yapabilmeniz için tığ örgü ile sık iğne yapabiliyor olmalısınız. Eğer bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız bu bebekleri yapmanız imkânsızdır. İğne ve iplik kullanımı ile yapılan bu bebekler uzun süre boyunca kullanılabilirler. Ancak bebeklerin yapımında kullanmış olduğunuz malzemeler bebeğin kullanım süresini etkiler. Kalın ve dayanıklı ipler kullanmanız durumunda bebeğin kullanım ömrü uzarken ince ve çabuk kopan ipler daha kısa sürede bebeğin deforme olmasına neden olurlar. Aynı zamanda bu bebeklerin küçük çocuklar tarafından kullanılacağını düşünürsek pamuklu ipler çok da uygun olmayacaktır. Geri kalan kısım ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmaktadır. Gözleri, ağzı, burnu, kulakları sizin hayal gücünüze göre şekillenebilir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken şey küçük yaştaki çocukların sağlığını tehlikeye atmayacak ürünler seçmektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir