03
Eki
2015

Yepyeni Bir Medya

Günümüzde bazı ezberlerimiz değişime uğradı. Alışkanlıklarımızın değiştiğini görmek, yeni alışkanlıklara alışır hale gelmek, biraz garip algılandı ama yeni düzen çabuk adapte olundu. Yazılı ve görsel medya, son yıllarda farklı bir boyuta geldi. Alışkanlıklarımızın değişmesinden kastımda tam olarak buydu.

medya

medya

Yeni Düzen

Özellikle teknolojinin gelişmesi, internet alt yapısının hızlı bir şekilde bütün hanelere yayılması, alışkanlıklarımızın değişmesine başladı. Yepyeni bir medya ortaya çıkıvermişti bile. Sosyal medya adı verilen bu yeni medya, bütün insanların bir konuda görüşlerini dile getirdiği, bilinen medyalardan daha farklı özelliklere sahip bir yayın organıydı. Ortada yer alan bir görüşe karşı, alakalı alakasız herkesin fikrini ortaya koyduğu bu medya, farklı zenginliklerinde ortaya çıkmasına vesile oldu.

sosyal medya

sosyal medya

Doksanlı kuşağın oldukça etkili kullandığı sosyal medya, Facebook, Twitter ve İnstagram uygulamaları, bugün herkesin rahatça ulaşabildiği ve sahip olabildiği bir konumda yer alıyor. Özellikle Twitter, sosyal medya algısına yeni bir boyut kazandırdı ve diğer iki uygulamadan keskin bir şekilde ayrıldı. Yeni düzene ayak uydurmak, düzenin en temel özelliğini oluşturuyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir