20
Haz
2015

Yatak Odası için Duvar Kağıdı Önerileri

 

Bedenimizi ve zihnimizi dinlendirmenin en güzel ve en iyi yolu olan uyku sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için yatak odası dekorasyonunun önemi çok büyük. Özellikle yatak odası dekorasyonu için seçilen duvar kağıdı modelleri ve duvar renklerinin size sağlıklı bir uyku ve dinlenme süreci geçirtecek kadar bir enerji yüklemesi yapması gerekiyor.

duvar kağıdı modelleri

duvar kağıdı modelleri

Canlı Renklerden Uzak Durun

Yatak odasının ruhu dingin ve sakin olmalıdır. Bu nedenle sizi aktif tutacak derecede enerji veren renklerin seçiminden uzak durmalısınız. Canlı renkler yerine daha pastel tonlarda renk seçimi yapmanız gerekli. Mobilyalarınızın rengine göre bej, açık mavi, açık gri, somon, mum ışığı gibi pastel ve hafif tonlarda seçimler yatak odalarınız için çok daha uygun olacaktır.

Işık uykunun en büyük düşmanıdır. En sağlıklı uyku tamamen karanlık bir ortamda uyunabilir. Bu nedenle odanız çok fazla gün ışığı alıyorsa, koyu tonlarda duvar kağıdı seçerek, daha az ışıklı bir ortam yaratabilir ve daha sağlıklı bir uyku uyuyabilirsiniz.

duvar kağıdı modelleri

duvar kağıdı modelleri

Doğal Desenleri Tercih Edin

Uyku insanın doğasında olan bir olgudur. Bu nedenle daha huzurlu bir uyku için abartılı desenler yerine daha doğal desenleri tercih etmeniz gerekiyor. Yatak odanızda romantik bir hava estiren minimal çiçek desenli duvar kağıdı modelleri ile yaprak desenle duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Doğa temalı duvar kağıdı desenleri yatak odanız için her zaman daha uygun olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir