07
Ağu
2017

Saç Bakımının Saçlara Ne Gibi Faydaları Olur?

Sağlıklı insanlar diğerlerine göre daha çekici bir görünüme sahip olurlar. Bizler fark etmesek de güzel veya çekici bulduğumuz herkes aslında genel olarak sağlıklı göründüğü için bizler bu şekilde düşünürüz. Her insanın sağlıklı biri olduğunu düşünmemize sebep olan ilk nokta saçlardır. Saçların parlak ve canlı duruşu sağlıklı görüntüyü ortaya çıkarır. Bu durum özgüvenimizin artmasına ve sosyal ortamlarda ön plana çıkmamıza da yardımcı olur.

dikkat çekici saçlar için bakım

dikkat çekici saçlar için bakım

Saç Bakımı için İpuçları

Saçların sağlıklı bir görüntüye sahip olması için saçlarınıza düzenli bakım yapmanız çok önemlidir. Saç bakımının ilk aşamasını temizliği oluşturur. Şampuan seçiminde çok dikkatli kara vermeliyiz. Kullanılan şampuanın kalitesiz olması ya da yoğun kimyasal içeriğe sahip olması saçlarımızın hızlı bir şekilde yıpranmasına neden olur. Doğal içerikli olan şampuanlar saçlarınıza zarar vermez, besler ve kıl köklerini güçlendirir. Saçlara şampuan uygulamadan önce saçları fırçalamak saç diplerine masaj etkisi yapacağından kıl köklerinin harekete geçmesine ve hücrelerin canlanmasına katkıda bulunur. Daha sonra uyguladığımız şampuanı küçük hareketlerle saçlarımıza uygulamalı ve saçlarımızın hafiflemesini sağlamalıyız.

Şampuan ardından kullandığınız saç kreminin şampuan ile aynı markanın ürünü olduğuna dikkat etmek yararınıza olacaktır. Saç kremini uygularken saç diplerine dokunmadan saçın diğer kısımlarına uygulama yapmak saçın yıpranma oranını azaltır.

saç bakım önerileri

saç bakım önerileri

Boyalı, sürekli dökülen ve yıpranmış saçların düzenli bakımları yapılmaz ise saç sağlığını tamamen yitirebilir ve geri dönüşü olmayan bir boyuta sürüklenebilir. Saçların doğal yağlar içeren güvenilir markalar ile saç bakımı yapılmalıdır. Saçın yapısına ve problemine uygun ürünler tercih edilmelidir.

Bu süreçte fön makinesi ve saç şekillendirici gibi saçın nemini kaybetmesine neden olan, kuruluğunu artırarak kırılmasına ve dökülmesine sebebiyet veren makinelerin kullanımı azaltılmalı ve saçın sağlığına tekrar kavuşması için bir şans verilmelidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir