04
Eki
2014

Redüktör Kullanımı

Bir dönme olayının devir- tork oranını dişliler yardımı ile değiştiren sisteme dişli çark sistemi yani redüktör denir. Bir diğer deyişle redüktör elektrik motorlarının fazla dönüş hızlarını makineler için yeterli olan dönüş hızına düşürmek için üretilen kapalı dişli düzenekler sistemidir.

Dişli çark sistemi olan redüktörün pek çok farklı amaca hizmet etmektedir. Bunların başında farklı konumlarda yer alan miller arasında devinim ve güç iletme olayını sağlamak gelir. Bunun yanı sıra çeşitli dönme yönleri elde etmek içinde kullanılır. En çok işe yarayan bir diğer işlevi ise küçük bir hacimde büyük bir çevrim oranı elde etmek ve iki döndüren elemandan meydana gelen sistemlerde bu iki farklı eleman arasında devinim bakımından bağımsızlık sağlamaktır.

Redüktör Kullanımı

Redüktör Kullanımı

Redüktör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok farklı redüktör üreticisi olan firma var olduğundan redüktör alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar da artmıştır. Redüktör seçiminde tork, çevrim oranı, verim, boyut ve ağırlık araştırılarak tüm bu durumlar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Redüktör konusunda size en iyi hizmet veren isimlerden biri olan Remas’ı http://www.remas.com.tr/reduktorler/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir