20
Nis
2014

Pilates Nedir?

Joseph Pilates kendi ismini verdiği bu sporda kontroloji diye adlandırdığı metot ile zihin ve beden bütünlüğünü doğru nefes ile sağlayarak daha sağlıklı ve fit bir vücudun elde edilebileceğini anlatmıştır. Pilates egzersizlerinin amacı; eşit bir şekilde karın kaslarını ve sırt kaslarını güçlendirmek aynı zamanda vücudumuzdaki üst kas sistemini sağlamlaştırmaktadır.

Dünya üzerinde bu spor ile ilgilenen birçok kişi bulunmakta ve faydalarını görmektedir. Peki, pilatesin faydaları nelerdir?

pilatesin faydaları

pilatesin faydaları

Pilatesin Faydaları:

21 Way Pilates Stüdyolarında eğitmenler ile yapılan egzersizler ile daha sağlıklı bir duruş ve görünüş sağlanmaktadır.

• Vücuttaki bütün kasları özellikle de karın kaslarının çalışmasını hızlandırarak daha fit bir görüntü kazanmak pilatesin faydalarının en başında gelmektedir.

• Kişinin daha sağlıklı bir şekilde nefes almayı öğrenmesini sağlamaktadır.

• Kişi bedeninin farkına varır ve pilatesin faydaları ile vücudundaki değişimleri kendisi yönetmektedir.

Ülkemizde de pilates ile ilgilenen birçok spor salonu bulunmakta ve ayrıca sadece pilates egzersizlerinin var olduğu spor salonlarda bulunmaktadır. Bunlardan biri de 21 Way Pilates Stüdyolarıdır. Bu stüdyoda en son teknolojik ekipmanlar ile donatılmış pilates egzersizleri bulunmaktadır. Son derece eğitimli pilates hocaları ile çalışma imkânını bulduğunuz 21 Way Pilates Stüdyolarını ziyaret edebildiğiniz gibi aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını www.21waypilates.com adresini ziyaret ederek de bulabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir