23
May
2015

Kusursuz Güzellik İçin Doğru Makyaj Tüyoları

Kusursuz makyaj bir çok kadının hayallerini süsleyen bir bakım konusu. Kadınlar yüz hatlarını tanımak ve buna uygun makyaj yapmak için ciddi mesai harcar. Yapılan doğru makyaj sayesinde kusursuz bir görünüm yakalanacağı gibi aynı zamanda cilt bakımlı ve sağlıklı görünür.

gölgeli makyaj

gölgeli makyaj

Ufak Sırlar Küçük Dokunuşlar

Ufak sırlar, önemli dokunuşlar ile makyajın bir adım ötesine geçmek, yüze yakışan görüntüyü yakalamak oldukça kolay. Küçük detaylar makyaj dünyasının sihirli değneği olarak, kadınların kurtarıcısı oluyor. Bunun için ilk olarak fondöten altına cilde uygun bir primer kullanmak, sonrasında yine cilde uygun bir fondöten uygulaması yapmak önemli. Fondöteni cilde uygularken dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta sürüş tekniği. Önce uygun miktarı parmak uçları ile yüzün bölgelerine sürmek sonra kaliteli bir fondöten fırçası ile dairesel hareketler ile yüze yedirmek  görüntüyü kusursuzlaştırmak için gerekli.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Elmacık kemiklerine sürülen pembe tonlarda bir allık cildin daha canlı görünmesine yardım ediyor. Şayet daha bronz tonlarda bir ten arzu ediliyorsa mutlaka fondöten sürüldükten sonra yanaklara leke gibi bir görüntü yaratmayacak, kolay dağılan bronz görünüm veren bir pudra ya da allıkla uygulama yapılıp  en son olarak yine pembe tonlarda bir allığı sadece elmacık kemik çıkıntısına sürmek yüze canlılık katılmasına olanak sağlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir