19
May
2018

Konut Proje Kredisi mi Yoksa Konut Kredisi mi Daha Avantajlı?

Konut projesi, şirketler tarafından belirli arazilere yapılan sosyal tesisler, dükkanlar, mağazalar da içeren yaşam merkezleridir. Kentsel dönüşüm kapsamında günümüzde pek çok farklı konut projeleri ortaya çıkmaktadır.

gayrimenkul-5

Konut projesi kredisi ise, avantajlı ödeme seçeneklerine sahip olan ve bankalar tarafından verilen düşük faiz oranlı kredilerdir.

Bankalar aracılığı ile yeni bir konut projesi sahibi olmak istediğiniz zaman uygulanan faiz oranı biraz yüksek olabilir. Ancak konut proje kredisi aldığınız zaman faiz oranları daha düşük olacaktır.

Konut Projesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konut projesi seçeceğiniz zaman bu projenin güvenilir bir firma tarafından yapıldığına emin olmalısınız. İnşaat firmalarını inceleyerek ve firmaların daha önceki işlerine göz atarak teslimat konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarına bakmalısınız.

 

Projenin konumu, kişisel ihtiyaçlarınız ve taleplerinizi karşılayabilecek olan konut projeleri de öncelik sıranızda olmalıdır.  

Konut Proje Kredisi Kimlere Çıkar?

Konut proje kredileri gelirini belgeleyebilecek olan ve kredi notu yüksek seviyelerde olan herkese çıkabilmektedir. Kredi kullanacağınız zaman en önemli ayrıntı kredi notudur. Gelir düzeyinize göre özel bir ödeme planı oluşturduğunuz zaman ödemelerde de herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Konut Proje Kredilerinde Limit Uygulanıyor mu?

Proje kapsamında yer alan daireler için belirlenen fiyatlar üzerinden kredi uygulanır. Konut proje kredilerindeki evler uygun fiyatlı olur. Burada uygulanan limit dairenin toplam fiyatının %80’i kadardır. Geri kalan %20’lik tutarı peşinat olarak ödemeniz gerekir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir