25
Nis
2019

İlişkiye Zarar Veren 3 Davranış

Sevgili ya da eş olunması fark etmez, kadın ve erkeğin içerisinde yer aldığı ilişkilerde aslında kişiler farkında olmadan birbirinden farklı şeyleri yaparak ilişkilerine zarar verirler. Başta bu durumlar çok fazla etkili değilmiş gibi görülse de ilerleyen dönemlerde birbirinden farklı sorunlar ortaya çıkmaya başlayacağından çiftler çok dikkatli olmalıdır.

İlişkiyi Başka İlişkiler ile Kıyaslamak

Çiftlerin ilişkileri ile alakalı yapmakta oldukları en büyük hatalardan bir tanesi kendi ilişkilerini başka ilişkiler ile kıyaslaması oluyor. Herkesin karakteri ve dolayısıyla ilişki anlayışı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla yapılması gereken en önemli şey, başkalarının ilişkileri yerine kendi ilişkinize odaklanmak olmalıdır.

Tehdit Etmek

Bir konu ile alakalı yapılmaya başlanmış olan tartışma esnasında partneri ilişkiyi bitirmek ile tehdit etmek, yapılacak olan en büyük yanlışlar arasında kendine yer buluyor. Ayrılık kelimesinin çok sık dile getirilmesi durumunda ilişki tahmin edilenden çok daha ciddi şekilde yıpranmaya başlayacaktır. Çünkü kimi zaman edilecek olan bu tehditler karşı tarafın harekete geçmesine neden olacaktır.

Sürekli Kontrol Etmek

Kontrolün eşit olarak ele alınmadığı durumlarda ortaya çok ciddi sorunlar çıkacaktır. Özellikle de tek taraflı aşırı kontrol halinde olunması halinde tartışmalar kavgaya dönüşecektir. Bundan dolayı emirler yağdırmak yerine eğer ki bir sorun yaşıyorsanız bunu mutlaka karşı taraf ile paylaşmalısınız. Böylece yaşanacak olan sorunların etkili şekilde önüne geçilmiş olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir