17
Ara
2016

Düzenli Beslenin

Sağlık günümüzün en önemli kavramlarından biridir. Sağlığı yerinde olmayan bir insan mutlu ve huzurlu bir ömür geçiremez. Sağlık bir nevi hayatın reçetesidir. Sağlığınız olduğu takdirde yapamayacağınız şey yoktur çünkü. Sağlığınızı kontrol etmekte sizin sorumluluğunuzdadır. Düzenli beslenir, yediklerinize dikkat ederseniz sağlıklı bir ömrün kapılarını aralamaya başlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Vücut İçin

Düzenli Beslenin

Düzenli Beslenin

Sağlıklı bir hayat için ilk evre uykudur. Uyku düzeniniz kesinlikle olması gereken bir şeydir. Ertesi gün işe gidecek biriyseniz ve doğal olarak erken kalkacaksanız erken yatmak zorundasınız. Hem geç yatıp hem de erken kalkma vücudu yorar ve çeşitli rahatsızlıkları peşinden getirir. Uykuda düzeni sağladıktan sonra sağlığınız açısından en önemli noktaya geldi sıra. Kahvaltı sağlığın temel taşıdır.

Güzel ve sağlıklı bir kahvaltı yaparak isteklerinize ulaşabilirsiniz. Kahvaltı yapmamak sizi felakete sürükleyecektir. Peynir, zeytin ve balı masanızdan ayırmayın. Öğlen yemeğinde hafif şeyler tüketin. Meyve ya da çorba gibi. Akşam yemeğindeyse sebze yemekleri ya da ağır olmayacak cinsten et yiyebilirsiniz. Hem sebze hem de et yeterince tüketildiğinde sağlıklı bir vücut kaçınılmazdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir