10
Haz
2018

Dişlerinizi Korumak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin

Günden güne insanlar diş sağlığı ile alakalı çeşitli problemler yaşıyor. Diş ağrıları, diş çürükleri ve bunların sonunda diş çekilmesi gibi sıkıntılar bekliyor insanları. Tabii ki iyi senaryolar değil bunlar. Bunlardan korunmak için neler yapılacağı hususuda oldukça basit. Günlük hayatınızda yaptığınız ve alışkanlık haline getirdiğiniz bazı durumlardan uzak duracaksınız.

diş

diş

Dişlerinize İyi Bakın

İnsanların alışkanlık haline getirdikleri ve sakıncalı olduğunu fark etmedikleri bu hareketleri dişleri için sonun başlangıcı oluyor. Bu hareketler arasında ilk sırada dişleri bir alet yerine koymak yer alıyor. Bir paketi açarken ya da şişelerin kapağını açma esnasında dişler kullanılıyor. Bu dişlere yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Dişleriniz siz onlara zulmedin diye yok. Onlara kibar davranmanız gerekiyor.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

İnsanlar stresli olduklarında dişlerini sıkabiliyor. Bununla beraber dişlerini gıcırdatabiliyor. Bunlar da oldukça sakıncalı hareketlerdir. Dişlerinizi sıkarak ya da gıcırdatarak dişlerinize büyük birzarar vermiş olursunuz. Ayrıca fazla şeker yemek ya da sürekli olarak bir şeyler atıştırmakta dişlerinizi yorar. Tabii mesele diş olunca sigarayı da söylemeden edemeyiz. Sigara dişe en çok zarar veren maddelerden biridir. Hem ağız kokusu yapar hem de dişlerinizi sarartır. Buna kahve de örnektir. Fazla kahve içmek size ve dişlerinize zarar verir. Son olarak da dişleri hatalı fırçalamayı örnek verebiliriz. Diş fırçalamak yetmez. Önemli olan dişi doğru fırçalamaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir