29
Eki
2014

Diş Ağrısını Hafifletme Yöntemleri

Diş ağrısını diş hekimine gitmeden bazı yöntemler ile biraz da olsa azaltacak yöntemlere değineceğiz. Bu yöntemler diş ağrısını elbette kökünden kesmeyecek ama rahatlatmaya yetecek.

Diş Ağrısını Hafifletme Yöntemleri

Diş Ağrısını Hafifletme Yöntemleri

Diş Ağrısı İçin İpuçları

Yemekten sonra ağız ve dişte kalan yemek artıkları diş ağrısına sebep olmaktadır. Dişiniz de çürükler ya da oyuklar varsa mutlaka temizleyin. Bu temizleme ağzınızı iyice çalkalama ve fırçalama ile yapılmalıdır. Bunu uyguladıktan sonra diş ağrınız birkaç dakika içinde geçecektir.

Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Diş için bilinen yanlışlardan bir tanesi kürdan kullanarak temizlemektir ve bu diş ağrısına sebep olur. Kürdan yerine diş ipi kesin çözümdür. Diş ağrısı için bir başka çözüm kuru karanfildir. Kuru karanfili ağrıyan bölgeye uygulayın veya ılık bir su içerisinde sekiz dokuz tanesini öğütüp, dört beş dakika bekletip bu su ile gargara yapmak dişinizin rahatlatacaktır. Sarımsakta diş ağrınızı kesebilir. Sarımsağı ezip biraz tuz attıktan sonra ağrıyan dişinize uyguladığınızda ağrınızı azaltacaktır. Tuz ile yarım çay bardağı suyu birleştirip gargara yapmak ta faydalı olacaktır. Tabi bunlar sadece rahatlatmak amacı ile uygulanır. En doğru ve kalıcı çözümleri hekimler tarafından uygulandığını da unutmamak lazım.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir