21
Ara
2014

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Nedir?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu genellikle çocuklarda görülen bir rahatsızlık türüdür. Bu rahatsızlığın kombine yani tüm belirtilerin gözlemlendiği, dikkat ve konsantrasyon eksikliği olan ve dikkatsizliğin olmadığı hiperaktivite olarak 3 farklı türü görülmektedir.

Hiperaktive

Hiperaktive

 

Umursamaz tavır, düzensizlik, odaklanma sorunu, sabırsızlık, her şeyden çabuk usanma, ders ve ödevden kaçınma ve yerinde duramama gibi bazı belirtiler gösteren çocuklara bu hasatlığın teşhisi konulmakta. Hiperaktivite teşhisi konulan çocuklarda kıpırdanma, sürekli etrafta gezme ve koşma eğilimi gibi semptomlar ile karşılaşabilirken, tepisellik durumunda soru bitmeden cevap verme, araya girme, sıra beklemede yaşanılan güçlük gibi durumlar oluyor.

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği

 

Ne Gibi Tedbirler Alınmalı?

 

Bazı durumlarda bu belirtiler çocukların yanında gençlerde de görülebiliyor. Peki neler yapılmalı? Aileler bu durumda çocukları için birbirini suçlamamalı, bazı şeyleri oyunlarla öğretmeli, onu ödüllendirmeli ve olumlu yönlerini övmelidir. Buna ek takviye olarak uzman kişilerden danışmalık alabilir. Bu noktada size http://pakuapsikoloji.com/  adresini tavsiye edebiliriz. Çocuğunuzun geleceğini olumsuz etkileyebilecek dikkat eksikliği ve hiperaktivite rahatsızlığından kurtulması için Pakua doğru adres.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir