04
Tem
2015

Takım Elbise Modası

Birçok erkeğin tercih ettiği takım elbiseler, iş dünyasının da vazgeçilmez kıyafetlerinden bir tanesidir. Erkekte ciddiyi ve saygıyı ifade eden takım elbise, iş dünyasındaki birçok kişinin de bir anlamda iletişim dilidir.

Erkek Takım Elbise

Erkek Takım Elbise

Takım Elbisede Kumaş Seçimi

Kış aylarında olduğu gibi, yaz aylarında da sıklıkla giyilen bir kıyafet olduğu için, sentetik bazlı takım elbiseler tercih edilmemelidir. Sentetik bazlı kumaşlar, doğal bazlı kumaşlar gibi hava geçirmezler ve bu durum yaz sıcağında sıkıntı yaratır. Yaz aylarında pamuk oranı fazla olan takım elbise seçimi daha uygun olacaktır. Satın alacağınız elbisenin türünü, iç kısmında bulunan etiketinden öğrenebilirsiniz.

2015 Takım Elbise Modası

2015 Takım Elbise Modası

Doğal olan bazı kumaşlar, her ne kadar yaz sıcağında sıkıntı yaratıyorsa da iş dünyası için giyilmesi uygundur. Bu kumaşlardan bir tanesi de yün kumaşıdır. Yün kumaşların bir özelliği de, %30 oranında nem tutabilmesidir. Bu özelliği sayesinde, terleme hissini daha az yaşarsınız.

Birçok yanlış tercihten bir tanesi de parlayan takım elbiselerdir. Keten kumaşından imal edilen takım elbiselerde görülen bir durumdur ve sizleri kötü gösterir. Bu yüzden, kaşmir ve angora gibi kaliteli kumaşlar tercih edilmelidir. Pamuklu ürünlerde bu kumaşların yanında tercih edilebilecek türden kumaşlardır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir