18
Haz
2015

Sokak Modasını Şekillendiren Unsurlar

Moda belirli bir dönemde trend olan giyim, aksesuar gibi unsurları kapsayan bir terimdir. Sokak modası da günlük hayatta trend olan unsurlar için kullanılan bir moda terimidir. Modanın kalbi sokakta atar deyimi de bu noktada anlam kazanan bir deyimdir. Sokakta en çok kullanılan, kitlenin en çok tercih ettiği parçlar moda tasarımcıları tarafından kullanılarak işlenir ve daha gösterişli ve dikkat çeken unsurlar olarak yeniden kullanılır. Bir nevi modayı yaratan sokak modasıdır dersek yanılmamış oluruz.

Sokak Modası Nasıl Şekillenir?

Modanın kalbinin attığı sokaklarda farklı trendler vardır. Sokak modasında en önemli şey rahatlık ve özgürlüktür. Özellikle kot pantolonlar ve tişörtler sokakta modayı belirleyen önemli parçalardır. Günlük hayatın koşuşturması içinde rahatlık sağlayan spor ayakkabılar da sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alır.

sokak modası

sokak modası

 

Şapkalar, gözlükler, otantik aksesuarlar tamamlayıcı unsurlar olarak kullanılır. Sokakta özgürlüğü anlatan salaş ve klişelerden uzak giyim tarzı son yıllarda moda tasarımcılarının da dediği gibi modaya yön vermeye devam ediyor. Sokak modasında kurallar yoktur, kişi kendisine yakışanı giyer ve aslında modayı kendisi yaratır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir