18
Şub
2015

Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parkeler, bir dekorasyon yapmak istediğiniz mekanın eski klasikleşmiş havasını ortadan kaldırarak daha modern ve zarif bir mekan yaratmanıza yarar. En çok yıpranabilen dekorasyon ürünleri arasında olan parkeleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Koyu Kahverengi Parke Modeli

Koyu Kahverengi Parke Modeli

Parkenizin ne şekilde uygulanacağını tespit edin. Parke, kesildikten sonra zemine titiz bir şekilde yerleştirilen bir üründür. Bu yüzden kesilen parçaların parke seçimi yaptıktan sonra yerleştirilme sırasında kaliteli olması, uzun süreli kullanımı sağlayabilmesi açısından önemlidir.

Açık Kahverengi Parke

Açık Kahverengi Parke

Parke Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Parke modelleri arasında sizin tarzınıza uyan ve işinize yarayacak desenler ve renkleri seçin. Stilinize en uygun olanı seçerseniz kendinizi evinizde daha huzurlu ve konforlu hissedebilirsiniz. Her kişinin zevkine ve ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen modellere göz atarak seçiminizi dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Laminat Parke

Laminat Parke

Meşe, gürgen, karaağaç gibi sert ağaçlara sahip malzemelerden üretilen parke seçimi yapmak, dayanıklılık ve uzun süreli kullanım açısından önemlidir.

Ahşap Parke

Ahşap Parke

Kolay temizlenebilir ve nemlenme, çürüme gibi olumsuz durumları yaşatmayacak güvenilir yerlerden satın alın. Ayrıca parkelerin suya karşı dayanıklı olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir