22
Mar
2021

En Güzel Optik Çerçeveleri

Optik çerçeveler, kişilere hem kaliteli bir görüş alanı hem de farklı bir tarz katar. Optik gözlükler, metal veya plastik bir çerçeve içerisine yerleştirilmiş, plastik, cam ya da plastik ve cam bileşimi materyallerden üretilmektedir. Optik gözlükler, çok iyi bir görüş imkânı sunar, net bir şekilde görüntü sunan ve bu amacı yerine getiren ise, gözlüğün camlarıdır. Bu konuda gözlükten beklenilen verimin iyi şekilde alınması kadar, gözlük çerçevesinin kişiye kattığı tarz da çok önemlidir. 

En güzel optik çerçeveleri konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Gözlük çerçeveleri, burun ile tam bir yakınlık sağlamalıdır. Gözlüğün sap kısmı, kulağa kısa ya da uzun kalmamalıdır. Yani tam bir oturma durumu olmalıdır. Bu anlamda kulağa herhangi bir baskı uygulamalıdır. Gözlüğü çerçevesine ön kısımdan bakılırsa yanağa değmemeli ve üst bölümünün kaş ile aynı orantıda olması, rahatlık açısından önemlidir.

en güzel optik çerçeveleri

Optik Çerçeve ile Yüz Şekli Arasındaki Uyum

Tercih edilecek olan gözlüğün çerçevesinin yüz şekline uygun olup olmaması, tarz yansıtma konusunda çok önemli bir rol oynar. Doğru seçilmiş olan bir gözlük, kişilerin yüz hattına uyum sağlamalıdır. Bu konuda geniş bir yelpazeye sahip olan en güzel optik çerçeveleri ile kişiler, yüz şekline uygun bir gözlük bulmakta asla zorlanmayacaklardır.

Yuvarlak, köşeli, çekik, kelebek gibi çerçevelere uygun olan yüz hattı, oval şeklinde olan yüzlerdir. Köşeli bir yüz şekline sahip olanlar ise, köşeleri belirgin olmayan yuvarlak, çekik, kalın saplı ya da oval çerçeveleri kullanmaları gerekir. İnce yüz hatlı kişiler ise, kaşların hafif üstünde olan bir çerçeve tercih etmelilerdir.

Optik Çerçeve Seçerken Modaya Uygun Olmalı mıdır?

Gerek kıyafet seçiminde gerekse farklı alanlarda moda ile yakından ilgilenen kişiler, gözlük çerçevesi seçerken de modaya uygun bir seçim yapmak isteyebilir. Bu durum, bazen havalı görünse de kendisine uyum sağlamayan bir çerçeve ile hiç de hoş bir görüntüye sahip olmayacaktır. Optik gözlüklerin asıl görevinin net bir görüş sağlaması olduğu unutulmamalıdır. Bundan sonra ise yüz hatlarına uygun bir model ile bütünlük tamamlanmalıdır.  Her ne kadar bu konuda modanın da önemi olsa da yüz hattına uyum sağlaması önemlidir.

En güzel optik çerçeveleri hususunda bu gibi konular önemlidir. Bu noktalara dikkat edilmesi, kişilerin tarzını doğru yansıtması ile yakından alakalıdır. Bu anlamda https://www.asaloptik.com.tr/optik-cerceveleri  tarafından alınacak olan optik gözlük çerçeveleri ile en doğru şıklığı yaratmış olursunuz. 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir