30
Eyl
2019

Sultanahmet’i Gezenler Soluğu Bu Mekanda Alıyor!

İstanbul her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin adeta akınına uğruyor. Özellikle Sultanahmet, kısıtlı zamanda kenti ziyaret edenlerin bile öncelikli rotalarından biri… Sultanahmet’te keyifli bir gezi yapanların ikinci durağı ise Tarihi Halkın Köftecisi oluyor. Nedenini merak edenler bu mekanda sunulan yemeklerin tadına baktıklarında bu popülerliğin nedenini kısa sürede anlıyor.

Öncelikle turistik gezilerin sadece tarihi yerleri ziyaret etmekten ibaret olmadığını belirtmek lazım… Aynı zamanda gezmek amacıyla gittiğiniz bölgede bu yöreye özgü yemeklerin de tadına bakmak istersiniz. Bu sayede bir kültürü anlamak ve tanımak çok daha kolay olabiliyor. Zamanını en verimli şekilde kullanmak isteyenler ise bu bölgedeki mekanlara yöneliyor.

sultan-ahmet-koftecisi

1950 yılında bu yana hizmet veriyor olması ve tarihi bir dokuda insanların kendini bambaşka bir diyarda hissetmesi, Tarihi Halkın Köftecisi mekanının popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemesinin nedenleri arasında yer alıyor. Özellikle yabancı turistlerin Türk köftesinin tadına bakmak istemesi de önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Sadece akşam yemekleri için değil, öğle yemekleri için de rotasını bu adrese çevirenlerin sayısının bir hayli fazla olduğunu belirtebiliriz.

Divanyolu Caddesi No:16’da hizmet veren bu mekan, adından da anlayabileceğiniz gibi “halkın köftecisi” misyonunu üstlenmiş durumda ve kurulduğu 1950 yılından bu yana bu misyonun başarılı temsilcilerinden biri olma özelliğini de koruyor. Eğer yolunuz düşerse, bu lezzetin tadına bakmaktan kendini mahrum bırakmayın!

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.