21
Mar
2018

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Yıllarca sadece işyerlerinde kullanılan perde modelleri artık evlerde de tercih ediliyor. Bunlardan biri de stor perde oluyor. Ofislerden evlere sıçrayan ve dekorasyon çalışmalarının da baş aktörü haline gelen bu perdelerin temizliği ise dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde perdeniz zarar görebilir ve deforme olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Öncelikle perdelerinizi rulo olan kısmından dikkatlice ayırmanız gerekiyor.

kum karartma stor perde

kum karartma stor perde

Adım Adım Stor Perde Temizliği

Rulosundan çıkardığınız perdenizi zemine serin ve elektrik süpürgesinin emiş gücünü en aza indirerek üzerindeki tozları temizleyin. Sonrasında sıcağa yakın ılık su içerisine çamaşır deterjanı koyun ve stor perde kantlarını deterjanla karıştırdığınız ılık su içerisine koyarak bekletin. Perdelerinizin kirlerden arınması için yaklaşık 2 saat beklemeniz gerekiyor.

Eğer 2 saatlik süre sonunda bazı kirler çıkmadıysa, diş fırçası kullanarak bu kirleri temizleyebilirsiniz. Ancak çok fazla bastırmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde ovduğunuz yerde aşınma meydana gelebilir. Tamamen kirlerden arınması için deterjanlı su içerisine leke çıkarıcı da ekleyebilirsiniz. Bu durumda özellikle mutfakta kullandığınız perdeleriniz çok daha temiz olacaktır.

Stor Perde Nasıl Kurutulur?

Deterjanlı suda beklettikten sonra perdelerinizi durulamanız gerekiyor. Durulama yaparken asla suyu elinizle sıkmayın. Bu işlem de perdenizin deforme olmasına neden olabilir. Durulama bittikten sonra perdelerinizi yüksek bir yere asmalısınız. Böylece formu bozulmadan su akacak ve kuruyacaktır. Perdenizi yerine asmak için tamamen kurumasını beklemenize gerek yok. Su akmayacak kadar kuruduğunda yerine tamamen kurumaya da bırakabilirsiniz.

Bu arada stor perdelerin şıklığını evinizle buluşturmak için yeni modellere göz atmayı da ihmal etmeyin. Eğer kolay temizlenebilme özelliğine sahi olan perdeleri incelemek isterseniz hemen https://www.perdesiparisi.com/tr/urun/stor-perde adresine tıklayabilirsiniz. Bu adres üzerinden temin edebileceğiniz perdeler temizleme aşamasında sizi yormayacak ve kirlerinden kısa sürede arınacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.